Zombíci

1992, 1993, 1994

Gunny, Dave, Ulfi (Grumpfh)

O co jde

První verze teto pseudologicke hry pro PC vznikla podle stejnojmenné hry neznámého autora, která se však na počátku osmdesátých let vyskytovala pouze na velkých střediskových počítačích.

Náplní hry je útěk před tlupou zombíků, kteří jsou naštěstí dost přihlouplí na to, aby je hráč postupně zlikvidoval a přežil.

Vývoj

Oproti originálu (ASCII) však naše verze pracovala v grafickém režimu (640x480/ 16 barev). Byla napsána asi za týden (1992). Dnes by její zdrojový text mohl posloužit jako sbírka nevhodných programatorských postupů.

Když jsme se naučili několik dalších příkazů Pascalu, napadlo nás, že bychom mohli ještě ledacos vylepšit. Výsledkem byly dvě upravené verze (1.5 a 1.6), které alespoň trochu vylepšily celkový dojem. Lenost nás však brzy přemohla, a tak se v těchto verzích objevila jen lehce přepracovaná grafika, sbírka provokativních komentářů a propagační zpráva o připravovaných Zombících II, kteří ale vznikli až za několik let...

Za zmínku stojí fakt, že ve všech existujících verzích (1.0, 1.5 a 1.6) jsou ještě zombíci hranatí. Nikdo totiž nevěděl, jak se používají masky v egavga.bgi. =)