Bubliny pro Windows

1999-2000

Gunny, Vojvo, Nalim, Rongi, Lumi

O co jde

Bubwiny jsou prostě konverzí našich Bublin pro DOS do Windows (ke spuštění je potřeba DirectX 6.1 nebo vyšší). Pokud nemáté tušení, o co jde, tak se na Bubliny podívejte.

Hratelnost by měla zůstat beze změn, úpravy se týkají především vnějšího vzhledu - grafiky, zvuků a pochopitelně operačního systému. =)

Detaily o hře si můžete přečíst v manuálu.

KLIK!

Vývoj

Na jaro 1999 nám před očima postupně usnuly ve vývoji 3 projekty, a tak jsme se rozhodli, že uděláme to, do čeho nás stejně celé okolí nutilo, a rozjeli jsme konverzi Bublin.

Do léta byl funkční základní grafický engine a předělána grafika, přes léto se napsaly zvukové rutiny a přepsalo chování potvor a podzim se věnoval vylepšování a optimalizaci programu.

Oficiální demo bylo s velkou slávou (ehm) vypuštěno do světa 23.11.1999.

KLIK!

Část roku 2000 jsme ještě věnovali drobným úpravám a dolaďování, protože bylo ještě třeba se ujistit, že všechny levely jsou plně funkční a že všechno hladce navazuje. (Ukázalo se, že udržet si přehled o 250 levelech je prakticky nemožné.) Pravda, nakonec na testování nezbylo tolik času, kolik jsme si přáli, ale i tak věříme, že je všechno v nejlepším pořádku. =)

Historie prací k nahlédnutí.

KLIK!

Plná verze

Plná verze oproti demu přináší mnoho věcí navíc. (Koho by to napadlo? =)

Především další potvůrky, celkem 40 herních pozadí a přibližně 250 levelů, které obsahují spoustu různých triků.

Distribuci plné verze jsme svěřili firmě Future Games, takže máte možnost si koupit CD.

KLIK!