Bubliny pro DOS

1996-99

Gunny, Vojvo, Grumpfh, Rongi, Nalim, Lumi, Lucky

O co jde

Námět hry jsme si zákeřně 'vypůjčili' z kultovní osmibitové skákačky 'Bubble Bobble', kterou známe ze skvělého počítače Commodore 64.

'Bubble Bobble' je návyková hra pro jednoho nebo dva hráče a jak jsme zjistili, nejsme jediní, kdo na ni nostalgicky vzpomíná. Existuje dokonce stránka, která je věnována pouze 'Bubble Bobble'.

A protože jsme nikde neobjevili PC verzi BB, rozhodli jsme se, že si ji napíšeme sami.

Vývoj

Při zahájení prací jsme propadli omylu, že Windows95 se nikdy masově neuplatní (No dobře, to jsme si ve skutečnosti nemysleli, jenom jsme o nich skoro nic nevěděli. =) a začali jsme Bubliny psát ve starém dobrém DOSu. To se bohužel asi nejvíce podepsalo na tom, jak hra dnes vypada - omezení, která z toho rozhodnutí vyplynula, byla dost silná.

Bylo by asi dost hloupé pouze předělat BB pro PC, a tak jsme provedli v 'Bublinách' spoustu změn a vylepšení. (Především by to měla být lepší grafika - tedy VGA 320x200/256. - 'Bubble Bobble' používalo pouze 16 barev. =)

Zcela revoluční změnu jsme provedli do systému bonusů a my sami se v něm ještě dnes plně neorientujeme. (Ale je fakt svělý! =)

Pohřeb

Bubliny byly oficiálně prohlášeny za dokončené 1.4.1999.

Ve skutečnosti však byly práce ukončeny koncem roku 1998.

To ovšem nezahrnuje průběžné opravování drobných chyb, které nepochopitelně přežily až do dnešních dnů. =)

Několik věcí, které byly původně plánovány, ještě nebylo hotovo, ale rozhodli jsme se, že si je ponecháme v záloze. (Především rozpracované intro a outro a balík více než 200 levelů.)

K dispozici je demo, které ovšem nepostihuje ani desetinu celkového objemu hry - některé potvůrky, triky a efekty se zatím nikde nedostaly na veřejnost.

Všechny nepoužité věci ale samozřejmě nezahodíme. Plná verze Bublin by se měla někdy někde objevit ve společnosti nové a lepší verze pro Windows. =)

Dokumentace

Historie

    Jak se liší jednotlivé verze a jak postupoval vývoj.

Manuál

    Hráčská příručka i s obrázky.

Citáty slavných

Rongi: "Na to bych se vydržel dívat hodiny."

Vojvo: "...padá? Hmm... to je v pohodě..."

Gunny: "No a co že je všechno zelené?"

Grumpfh: "Tu to máš...je to hotové, jenom to nějak dodělej."

Nalim(těsně před smrtí): "A bude to v SVGA?"

Rosťa B.: "To je reklama na sodovkárny?"