O co jde

Jedním z důvodů, proč jsme se pustili do Boovieho 2, je jeho genealogie. Podobně jako u Zombíků nebo Bublin totiž sahá historie jeho rodu hluboko do pravěku počítačové zábavy, takže skvěle zapadá mezi naše ostatní výtvory.
Na první pohled vypadá Boovie jako příbuzný hry Sokoban, ale to je spíše vzdálený bratranec. Zakladatelem rodu je ve skutečnosti hra Flappy. Ta existuje pro řadu osmibitových počítačů, a tak se tým KVL rozhodl vytvořit její konverzi pro ZX Spectrum. Později KVL něco upravili a vylepšili, a tak vznikl Boovie, ke kterému pak pro Future Games stvořili i PC verzi. Ostatně podívejte se sami.

Vývoj

PC verze získala řadu příznivců, a tak se na jaro 1999 začal plánovat Boovie 2. Toho už jsme se spolu s KVL účastnili i my, a tak snad můžeme podat nějaké podrobnější informace o vývoji.
Podle původního plánu měl Boovie 2 pokračovat v tradici mírného pokroku v mezích zákona. Tehdy jsme napsali několik vývojových dokumentací, nakreslili jsme část grafiky, ale z důvodů časové vytíženosti KVL se příliš nepracovalo na programu. Během léta Boovie 2 usnul a přes pokusy probudit ho na podzim k životu podřimoval až do konce roku 1999.
Začátkem roku 2000 jsme se rozhodli, že vývoj vezmeme pevně do rukou i bez aktivní účasti KVL a původní plán jsme přehodnotili. Je přece doba 3D akcelerátorů, tak proč by Boovie 2 nemohl používat nějaké ty textury a polygony? Během několika měsíců vznikl základ 3D enginu, ale čím déle jsme na něm pracovali, tím zřetelnější bylo, že se 3D grafika k Booviemu nehodí. Když se k tomu přidaly komplikace, které vyplynuly z 3D architektury, nakonec jsme se vztekli a pokorně jsme se vrátili do 2D.
Takže jsme momentálně zase placatí a piklíme, aby Boovie 2 dopadl co nejlépe a co nejdříve. Tentokrát už to snad vyjde! =)