15. 5. 2018   Gunny
Stránky se přesouvají na novou adresu eriador.condak.cz.

Současná verze stránek by tady měla zůstat zachována jako záloha, ale už se nebude měnit.
Novinky na Google+
Protože se mi většinou nechce editovat kvůli každé drobnosti tuhle stránku, tak se pokusím o trochu víc aktivit vykazovat v profilu na Google+.

Tady se budou objevovat pouze významnější zprávy, takže aktualizace téhle stránky se dají očekávat zhruba jednou ročně... ;)

1. 2. 2015   Gunny
Všichni archeologové s kutilskými sklony se můžou prohrabat zdrojáky HD verze. Mají bohužel jednu nevýhodu - ke zkompilování je potřeba verze DirectX SDK, která ještě obsahuje funkce DX8, takže je třeba zapátrat v internetových archivech po SDK verzích 8 nebo 9.
Bubliny (v1.55) (zdrojový kód)
1. 5. 2013   Gunny
Betatesteři už se zřejmě vyčerpali a žádné další chyby nehlásí (což samozřejmě nemusí znamenat, že tam nejsou =), takže nadešel čas, aby se testování nové verze Bublin ujala i širší veřejnost. ;)
Dragman!

Download plné verze hry Bubliny HD (v1.55)

Detaily najdete jako vždy v historii.

6. 4. 2013   Gunny
Máme tady k nahlédnutí aktualizovaný Manuál pro Bubliny HD.
28. 3. 2013   Gunny
Vývoj Bublin HD se chýlí ke konci, takže už se dá publikovat i nějaké reprezentativní video. Tady v malém náhledu to sice není úplně HD, ale to si buď domyslete nebo přeskočte přímo na YouTube. =)

9. 2. 2012   Gunny
Doba pokročila a obrázky jsou zoufale nepohyblivé, tak mě napadlo, že tady chybí nějaké ukázkové video - zatím tedy alespoň z původní verze 1.13.

28. 9. 2010   Gunny
Ale když už se v novějších DX dá grafika různě zvětšovat a zmenšovat, tak by možná bylo fajn to upravit i na větší rozlišení. Prostě Bubliny HD! =)

Srovnání draků

6. 3. 2010   Gunny
Tak jsem si všimnul, že nám FG zřejmě v rámci úklidu smazali starý web, tak jsem ho nahrál i sem a při té přiležitosti trochu změnil design webu.

Mezitím můžete mrknout na nějaký aktuálnější screenshot nebo historii Bublin 1.5+...

28. 6. 2009   Gunny
Možná tomu nebudete věřit, ale mám "hotovou" neveřejnou verzi Bublin 1.50, která konečně používá 32bitovou hloubku barev, alfa kanály, poloprůhlednost a občas i antialising sprajtů. =) Neveřejná je proto, že je tam ještě spousta nedodělků a ze záhadných důvodů se nedá debugovat, což dost komplikuje práci, takže pokračování momentálně odkládám na neurčito.
15. 6. 2008   Gunny
Poslední dobou jsem se trochu probíral DX8, psal jednoduchou grafickou knihovnu a plánoval takovou jednoduchou střílečku, která by sice byla 2D, ale používala zoomování, poloprůhlednost a podobné efekty, jenomže se mi zdá, že by s tím bylo moc práce. Ovšem ty grafické efekty by se daly použít třeba v Bublinách! Nic konkrétního radši neslibuju, ale zkusím, co se z toho vyvine.
4. 11. 2006   Gunny
Trochu jsem si začal hrát se střihem a při té příležitosti jsem trochu překopal intro k Zombíkům II, které jsme vlastně nikdy pořádně nedodělali. Pořád sice není dost vtipné, ale alespoň se víc přiblížilo naší původní představě.

Download (WMV, 3.5 MB) nebo YouTube

6. 6. 2006   Gunny
Když jsme dostali upozornění, že je ve hře chyba související s "obrysovými bublinami", tak jsme tomu ani nemohli uvěřit. Po tolika letech a až do teď si nikdo nestěžoval? Ale skutečně tam byla, takže jsme ji pronásledovali temnými chodníčky zdrojových kódů, až jsme ji nakonec dopadli úplně jinde. =) Při té příležitosti jsme samozřejmě upravili ještě pár drobností okolo.

(Za upozornění děkujeme Věře Moravanské.)

Download plné verze hry Bubliny (v1.13)

Podrobnosti najdete tradičně v historii.

6. 4. 2006   Gunny
Přibyla PR stránka s přehledem jednotlivých vydání Bublin a se sbírkou linků na různé články na webu.
20. 1. 2005   Gunny
Modrá barva se mi přestala líbit, a tak jsou teď stránky zabarvené dohněda.

Kromě toho kvůli větší přehlednosti přibyla sekce download a v ní zdrojáky Bubwin. Výhledově totiž přibudou i trosky některých nedokončených projektů, tak ať je to kde skladovat. =)

7. 12. 2004   Gunny
Beta testeři nic neodhalili, takže to může znamenat dvě věci - buď testování flákají nebo je takhle verze opravdu bez chyb.
Optimisticky budu předpokládát, že je správně ta druhá varianta. =)

Testy prováděli:
Lumi, Dave B., Lenka P., Lucky, Dejv K., Z.
Díky!

Special thanks to DoMaS @ ceskehry.wz.cz

Download plné verze hry Bubliny (v1.12)

Pozor! Zip obsahuje podadresáře, které je třeba při rozbalení zachovat!

Majitelé starších verzí můžou zjistit, co se změnilo, v historii.

12. 11. 2004   Gunny
Chybička se vloudí. =) (viz obrázek)

Tak jsem zase něco opravil (zhruba 8 chyb s různým stupněm viditelnosti a hlavně škodlivosti) a zvednul verzi na 1.12v, ale tím pádem bude zase třeba ještě trochu testů.

10. 10. 2004   Gunny
Bylo to o něco složitejší, než jsem původně čekal, ale momentálně bych měl pod pultem novou verzi Bublin (1.11).

Je tam opravenou několik drobností ve hře (red alert, Murray) a upraveno trochu grafiky, ale trocha dalších testů určitě neuškodí. Třeba se ještě vynoří nějaký bug.

18. 9. 2004   Gunny
Za příšerného skřípaní se najednou náhrobní deska začíná sama od sebe posouvat a rozšiřujícím se otvorem ven prosvítá odporné nazelenalé světlo. Deska přepadává přes okraj náhrobku a s hromovým úderem dopadá na dláždění hřitova. Z hrobu se jakousi tajuplnou silou zvedá tělo, které je tak příšerné, že to není možné vylíčit slovy, ale přesto je mou povinností se o to alespoň pokusit - vypadá to jako mrtvé tělo Eriadoru!

Nemůže bý pochyb o tom, co sledujeme - nemrtvý přízrak opět vstupuje mezi živé, aby mezi nimi šířil hrůzu.

Český překlad výše uvedeného textu znamená zhruba toto: Testujeme novou verzi Bublin (1.10), ve které je oproti původní verzi 1.00 z roku 2000 opraveno pár drobností a chtěli bychom ji v nejbližší době uvolnit jako freeware.

Protekční linky   =)
TOPlist
Designed by Gunny 2005